Rewitalizacja plaży
Dodane przez clementynka dnia Wrzesień 18 2016 19:06:24
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że kolejne stowarzyszenie z gminy Sieraków uzyskało dofinansowanie z drugiej już edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam". ...


Rozszerzona zawartość newsa
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że kolejne stowarzyszenie z gminy Sieraków uzyskało dofinansowanie z drugiej już edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam". Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomiu otrzymała od Fundacji WBK grant na realizację projektu "Rewitalizacja plaży wiejskiej w Lutomiu".
Zakończył się proces rewitalizacji plaży wiejskiej nad jeziorem Bragant w Lutomiu. Dzięki wygranemu grantowi w programie BZ WBK "Tu mieszkam tu zmieniam", mieszkańcom wsi udało się całkowicie zmienić wygląd tego miejsca. Teren został wyrównany, zasiana została nowa trawa. Pomiędzy terenem rekreacyjnym, a przebiegającą obok drogą postawiono stylowy płotek, dzięki któremu znacznie wzrosło bezpieczeństwo i komfort wypoczywających nad jeziorem. Na plaży pojawił się również nowy regulamin oraz kosze na śmieci, dzięki czemu znacznie łatwiej jest utrzymać porządek. W narożniku plaży pojawiło się również nowe miejsce na wieczorne ogniska.

W pracach na plaży brało udział społecznie wielu mieszkańców Lutomia. Rada Sołecka wsi Lutom oraz Urząd Gminy w Sierakowie pragnie podziękować za ich zaangażowanie i pomoc.