Nawałnica w regionie
Dodane przez Maximus lupus dnia Czerwiec 17 2012 11:35:47
Wczoraj po godzinie 14 nasz region nie oszczedzjac naszej miejscowości nawiedziła ...


Rozszerzona zawartość newsa
Wczoraj po godzinie 14 nasz region nie oszczedzjac naszej miejscowości nawiedziła nawałnica wyrządzając spore szkody w gospodarstwach ,wywracała i łamała drzewa, które zrywały linie energetyczne.
oto fragment artykułu z Gazety Polskiej-Alert24

Nad zachodnią częścią kraju przechodzą gwałtowne burze. Najgorzej jest w Wielkopolsce i woj. kujawsko-pomorskim. Strażacy musieli tam interweniować niemal 200 razy. Bilans? Zerwane dachy, połamane drzewa i trzy osoby ranne.
W Wielkopolsce najwięcej szkód burze poczyniły w powiatach międzychodzkim, obornickim, szamotulskim i poznańskim. Podczas usuwania skutków nawałnic obrażenia odniosły trzy osoby. - Dwie osoby na własną rękę usuwały skutki burzy i zostały ranne. A jeden ze strażaków, który usuwał powalone drzewo, został zaatakowany przez osy i trafił do szpitala - powiedział rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

W woj. kujawsko-pomorskim najgorzej było w powiatach nakielskim i inowrocławskim. Wichura zerwała dachy z budynków w Kcyni i Gniewkowie. Zalane zostały strefy kibica w Bydgoszczy i Toruniu.